Supernatural Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Supernatural Romania


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Justin Timberlake

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ToxicBlood

ToxicBlood


feminin Pesti Sobolan
Mesaje : 64
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Craiova
Stare de spirit : Changeable

Justin Timberlake Empty
MesajSubiect: Justin Timberlake   Justin Timberlake EmptyDum Oct 03, 2010 5:35 pm

Justin Timberlake Justin-Timberlake16
Justin Randall Timberlake (n. 31 ianuarie 1981) este un cântăreț american de pop, compozitor, producător, dansator și actor. Timberlake a devenit celebru ca membru fondator al formației 'N Sync, a cărei lansare a fost finanțată de către Lou Pearlman. Este câștigător a șase premii Grammy și al unui premiu Emmy. În 2002 a lansat primul album solo, Justified, care s-a vândut în peste 7 milioane de exemplare în întreaga lume.
Al doilea album al lui Timberlake se intitulează FutureSex/LoveSounds, fiind lansat în 2006. Trei single-uri s-au clasat pe prima poziție în S.U.A.: SexyBack, My Love și What Goes Around... Comes Around. Alte trei melodii au ajuns în top 20: Summer Love, Love Stoned și Until the End of Time. Până în ianuarie 2008, FutureSex/LoveSounds s-a comercializat în peste 8 milioane de exemplare. Cu primele două albume solo, Timberlake a vândut peste 18 milioane de exemplare în toată lumea, iar alături de 'N Sync- 50 de milioane de unități. A fondat casa de discuri Tennman Records și o casă de modă numită William Rast. Este proprietarul a două restaurante: Destino și Southern Hospitality.
Sus In jos
Dean's Girl

Dean's Girl


Mesaje : 50
Data de inscriere : 07/11/2010

Justin Timberlake Empty
MesajSubiect: Re: Justin Timberlake   Justin Timberlake EmptyDum Noi 07, 2010 10:21 pm

De Justin mi-a placut de la inceput, cand canta solo, in trupa nu prea l-am urmarit prea mult, deabia astept sa vad si un film cu el, desi cred ca tot talentul lui cel mai de valoare este muzica. : )
Sus In jos
 
Justin Timberlake
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Justin Bieber

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Supernatural Romania :: Weekend :: Muzica-
Mergi direct la: